مطالب آموزشی کلش

همه چیز درباره تاون هال 12

همه چیز درباره تاونهال 12

پس از مدت‌ها انتظار فراوان بالاخره سوپرسل (supercell.com) در اپدیت تابستانی 2018 تاون هال 12 را معرفی کرد در این اپدیت به جز تاون هال 12 چیز های دیگر و جدیدی به بازی اضافه شد، که باعث شد آریاکلش مقاله ای در این زمینه آماده کند.

سطح جدید ساختمان ها در تاون هال 12

مخزن ها

 • مخازن سکه (گلد) لول 13
 • مخازن اکسیر لول 13
 • مخزن اکسیر سیاه لول 7

ساختمان های دفاعی

 1. توپ لول 16-17
 2. آرچر تاور (برجک ارچر) لول 16-17
 3. مورتار یا خون پاره انداز لول 11-12
 4. دفاع هوایی لول 10
 5. برجک ویزارد لول 11
 6. برجک بمب لول 7
 7. کمان ایکس ( ایکس بو) لول 6
 8. تسلا لول 6
 9. برج جهنمی لول 6
 10. توپخانه عقاب (اینفرنیو ایگل) لول 3
 11. دیوار 100 عدد لول 13
 12. تله های دفاعی اضافه شده در تاون هال 12
 13. 1عدد بمب بزرگ (جانیت بمب)
 14. 2 عدد تله فنری
 15. 1عدد تله بمب هوایی
 16. 1عدد هایدن تسلا

آپدیت های مهم دیگر

 1. کلن کستل لول 8 اضافه شدن + 5 واحد فضای بیشتر برای درخواست نیرو.
 2. آزمایشگاه لول 10.
 3. کمپ های نیرو لول 10 اضافه شدن پنج واحد فضای بیشتر برای نیرو به اعضای هر واحد.
 4. اضافه شدن ساختمان جدید به نام کارگاه محاصره.
 5. شما میتوانید در تاون هال 12 به وسیله کارگاه محاصره ماشین محاصره بسازید.
 6. هزینه ساخت هر عدد ماشین محاصره با گلد (طلا) محاسبه میگردد و در اتک ها از ان ها استفاده کنید.
 7. سه نوع ماشین محاصره در تاون هال دوازده داریم که میتوان لول آن ها را توسط آزمایشگاه به لول بالاتر ارتقا داد،در لول 3 میتوان آن ها را مکس کرد.

نکته در هر اتک میتوان فقط از یک ماشین محاصره استفاده کرد.

عملکرد ماشین محاصره

با ماشین محاصره میتوان نیروی دریافتی را تا زمانی که ماشین محاصره نابود نشده استفاده نکرد بلکه ماشین محاصره بعد از نابود شدن نیروهای دریافتی را در آنجایی که نابود شده است رها می‌کند که این خود یک ویژگی بسیار عالی ماشین محاصره می باشد.

پیشنهاد می‌کنیم این رو هم ببینید: خرید جم کلش اف کلنز

ماشین محاصره شماره 1

هدف این ماشین محاصره در نبرد رسیدن به تاون هال( ساختمان مرکزی) است این ماشین محاصره هر چیزی را که جلویش باشد را شکسته وتا لحظه نابود شدن به کار خود ادامه میدهد این ماشین محاصره علاوه بر این کار میتوانید راه را برای دیگر نیرو ها باز کرده و بازیکن میتواند نیروهای مورد نظر خود برای نابودی مپ حریف را در جای خوب به کار ببرد.

ماشین محاصره شماره 2

این ماشین محاصره چیزی شبیه به کشتی هوایی میباشد که همانند ماشین قبلی از طریق راه هوایی و بدون در نظر گرفتن موانع سطح راه خود به سوی تاون هال پیش میرود شما میتوانید با به کار بردن نیروی مناسب در کستل خود بعد از نابودی این ماشین محاصره نیروها را در جایی بسیار عالی به کار برده و در دل مپ حریف نفوذ کنید.

ماشین محاصره شماره 3

این ماشین محاصره بر خلاف عملکرد ماشین محاصره های بالون شکل بوده و میتوان آن را در نبرد های هوایی استفاده نمودا این ماشین محاصره هوایی خرابی بسیار خوبی در مپ دشمن ایجاد کنید این ماشین هوایی یکی از بهترین گزینه ها در کنار حمله بالونی میباشد

نیروی جدید در آپدیت تاون هال 12

همه چیز درباره الکترو دراگون اژدها برقی

دراگون الکتریکی یا الکترو دراگون نیروی جدید کلش در اپدیت تاون هال 12 با جرئت میتوان گفت این نیرو قوی ترین نیرو در بازی کلش است این نیرو عمکلری شبیه عملکر نیروی دراگون دارد ولی این نیرو بر خلاف دراگون که یک ساختمان را مورد حمله قرار می دهد میتواند با هر حمله به یک ساختمتن اسیب بسیار زیادی به ساختمان های اطراف آن نیز وارد کند و بعد از این که الکترو دراگون نابود شد مانند اسپل رعد آسیبی به ساختمان های حریف وارد کند.

شما می‌توانید این نیرو را در تاون هال 11 و پادگان سطح 13 بازگشایی کنید هزینه و زمان بازگشایی پادگان به سطح 13 چهار ملیون اکسیر + دوازده روز می‌باشد.

سایر مشخصات این نیرو قوی

دراگ الکتریکی دارای 4 لول می‌ باشد که در تاون 11 میتوان آن را سطح 2 کرد در تاون 12 میتوان آن را به سطح 3 ارتقا داد و در تاون 13 میتوان ان را مکس کرد، به اعضای هر دراگ الکتریکی 30جای خالی در کمپ نیرو ها جا لازم است به زبان ساده تر هر دراگ الکتریکی 30 جای خالی خالی در کمپ لازم دارد.

پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  مپ بیلدر هال 6 کلش اف کلنز

سرباز جدید: الکترو اژدها!

Electro Dragon می تواند در تاون هال 11 آزاد می‌شود، می تواند خسارت متوسطی را وارد کند و مجازات را از بین ببرد که باعث می‌شود روستا‌های دشمن از ترس لرزند. سلاح صاعقه رعد و برق آن هدف خود را مورد اصابت قرار داده و در طول مسیر خود ادامه خواهد داد و تا 5 هدف مختلف با زنجیر پیوند دارد. هنگامی که خسارت مهمی وارد می کند ، انرژی ذخیره شده خود را به عنوان تگرگ آخر پیچ های رعد و برق رها می‌کند!

تاون هال دوازده از خود دفاع می‌کند!

بله درست خواندید در آپدیت تاون هال 12 تالار شهر را می‌توان تالار شهر را نیز ارتقا داد و تا سطح پنج برد به اعضای هر ارتقا تالار شهر یک ستاره دریافت می‌کند. با هرک ارتقا به سطح پنج علاوه بر قوی شدن گیگا تسلای دفاع کننده موجود در تاون هال بمب قوی نیز فعال می‌شود که بعد از نابود شدن تاون هال باعث انفجار مهیب می‌شود و تمام نیرو های اطراف خود را نابود میکند نکته قابل توجه دفاع کننده تاون هال در صورت حمله مستقیم به تاون هال فعال خواهد شد.

تاون هال 12 چه می‌کند!

تاون هال 12 به خودی خود اکنون یک ساختار دفاعی است که توانایی دفاع از خود را دارد. اگر حریف به اندازه رنگ پوست را خراش دهد ، گیگا تسلا پدیدار خواهد شد. برادر بزرگتر خانواده دفاعی تسلا، گیگا تسلا در حمله مهاجمان خود تیرهای برق را به آتش می کشد ، و در تلافی برای تخریب کام رنگ بکر خود ، آسیب های زیادی را وارد کرد.

گیگا دارای 5 سطح به روزرسانی خواهد بود. هر سطح تعداد مخالفان گیگا تسلا را می تواند افزایش دهد. هنگامی که گیگا تسلا شما به سطح 5 خود ارتقا پیدا کرد ، توانایی نهایی Giga Tesla را باز می کنید: تاون هال به یک بمب عظیم تبدیل می شود که باعث آسیب دیدگی به حریفان اطراف می شود.

ماشین آلات و کارخانجات محاصره

تقویت کننده های کلن کستل را مستقیماً در قلب پایگاه دشمن خود تحویل دهید!

Siege Machines قلعه های قبیله ای موبایل هستند که در کارگاه Siege آموزش دیده اند ، ساختمان جدیدی که در اختیار بازیکنان تاون هال 12 قرار دارد و تقویت کننده های Clan Castle شما را درگیر جنگ و محافظت می کنند. در حالی که کارگاه Siege فقط توسط دهکده های Town Hall 12 ساخته می شود ، ماشین های Siege می توانند به همسایگان قبیله قلعه Clan سطح 6 یا بالاتر اهدا شود.

خراب کننده دیوار

دیوار شکن از میان قطعات دیوار شخم می زند (آسیب x10 را وارد می کند) و در هر ساختمان دیگری در مسیر خود چکش می زند. دیوار شکن نه تنها راهی را برای محافظت از نیروهای کلن کستل در برابر حملات احتمالی فراهم می‌کند، بلکه استراتژی های جدیدی را برای قصور کردن ارتش شما ایجاد می کند زیرا Wrecker راه رسیدن به پیروزی را پاک می کند!

پیشنهاد می‌کنم اینم ببینید: خرید گلد پس کلش اف کلنز

بالن بمب انداز

بالن بمب انداز بر ساختمان های دفاعی دشمن شما حمله می کند. همانطور که به طور مستقیم برای شهربازی دشمن خط می زند، بالن بمب انداز یک موانع مداوم بمب ها را رها می‌کند. بالن بمب انداز بسیار سریعتر از دیوارشکن است اما قبل از اینکه مجبور شود بار خود را کاهش دهد ، آسیب کمتری خواهد دید.

شما هنوز هم می‌توانید با فشار دادن بر روی نماد نیروهای قبیله و حمله به روش قدیمی، تصمیم به مستقر کردن نیروهای قبیله خود به طور معمول داشته باشید … یا … می توانید با ماشین دژکوب راه خود را به سمت شهربازی را صاف کنید!

هنگامی که شما در نبرد باشید و ماشین محاصره خود را برای نبرد رها می‌کنید، نیروهای قلعه قبیله (کلن کستل) شما به طور خودکار درون آنها قرار می‌گیرند و تا زمانی که شما بر روی علامت فلش کلیک نکنید درون آن باقی خواهند ماند، مگر اینکه ماشین محاصره شما تخریب و نابود شود.

سطح ساختمان های جدید TH12

انبار

 • انبار اکسیر سطح 13
 • انبار طلا سطح 13
 • انبار اکسیر سیاه سطح 7
پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  مپ کلش اف کلنز تان هال 11

دفاعی

 1. سطح توپ 16
 2. برج کمان سطح 16
 3. سطح ملات 11
 4. پدافند هوایی سطح 10
 5. برج جادوگر سطح 11
 6. برج بمب سطح 7
 7. X-Bow سطح 6
 8. پنهان تسلا سطح 10
 9. برج Inferno سطح 6
 10. توپخانه عقاب سطح 3
 11. سطح دیواره ها 13 (عدد 100x)
تله ها
 • 1 بمب غول پیکر
 • دام 2 بهاری
 • +1 به دنبال معدن هوایی
 • بمب هوایی +1
 • +1 تسلا پنهان

ارتقا های دیگر

 1. قلعه قبیله سطح 8 (افزایش مسکن 5+)
 2. سطح آزمایشگاهی 10
 3. اردوگاه ارتش سطح 10 (5 مسکن +5 افزایش یافته است)
 4. سطح سربازان جدید TH12
 5. سطح باربری 8
 6. کماندار سطح 8
 7. غول سطح 9
 8. دیوار شکن سطح 8
 9. سطح بالون 8
 10. جادوگر سطح 9
 11. اژدها سطح 7
 12. P.E.K.K.A سطح 8
 13. مینیون سطح 8
 14. Hogrider سطح 8
 15. والکیری سطح 7
 16. سطح گلم 8
 17. جادوگر سطح 4
 18. Lava Hound سطح 5
 19. بولر سطح 4
 20. بچه اژدها سطح 6
 21. مینر سطح 6
 22. هر سه قهرمان 10 سطح به روزرسانی اضافی را دریافت کرده اند (کینگ بربر و کماندار آرچر اکنون می توانند تا سطح 65 و گراند واردن به سطح 40 ارتقاء پیدا کنند).

تغییراتی که همزمان با این آپدیت منتشر شد:

تغییر نام

شما قادر خواهید بود نام خود را بیش از مبلغ موجود تغییر دهید. تغییر نام اول رایگان خواهد بود، اما هر تغییر نام باعث افزایش قیمت 500 جم به حداکثر 10000 سنگ می‌شود. قبل از اینکه دوباره بتوانید آن را تغییر دهید، هر تغییر نام یک دوره اقامت 1 هفته را شامل می‌شود.

مواقعی وجود دارد که با بازیکنی با نام نامناسب روبرو می‌شویم که مناسب بازی نیست. اکنون یک ویژگی بهبود یافته وجود دارد که به شما امکان می دهد نام‌های توهین آمیز یا قوانین را مستقیماً در پروفایل بازیکن گزارش دهید.

بهبود قبیله

اگر رهبر قبیله قبیله را ترک کند، رهبر باید قبل از اینکه قبیله را ترک کند، باید رهبر جدیدی را منصوب کنید، در غیر اینصورت توانایی خروج نخواهد داشت.

حالت خواب قلعه قبیله ای یا کلن کستل

درخواست نیرو دادید، نیروی مورد نیاز خود را از قبیله دریافت کرده‌اید اما تایمر سپر شما به پایان رسیده است، یا شاید شما می‌دانید که قرار است مورد حمله قرار بگیرید اما در حال حاضر قادر به ورود به سیستم نیستید.

شما می‌توانید حالت خواب کلن کستل را روشن کنید، با این حالت در صورتی که آفلاین شوید، نیروهای درون قبیله برای دفاع از دهکده شما بیرون نخواهند آمد، در نتیجه زمانی که شما مجدداً وارد بازی شوید، نیروهای قبیله آماده برای حمله شما می‌باشند.

نقشه دهکده را کپی کنید!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که، نقشه یکی از اعضای قبیله خود را دوست داشته باشید، اما زمان مناسب برای تغییر نقشه به صورت دستی ندارید. نگران نباشید! این مورد هم بهبود پیدا کرد و شما به سادگی می‌توانید نقشه دوستان و اعضای قبیله خود را کپی برداری کنید!

این قابلیت در دهکده اصلی، بیلدر هال و مپ وار برای شما در دسترس خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم این صفحه رو هم ببینید: مپ کلش اف کلنز تان هال 9

پیشرفت های بازی های قبیله ای

برای بهبود جذابیت بازی در این آپدیت، تعدادی چالش جدید بازی کلن گیم اضافه شده است!

صفحه نتایج کلن گیمز اکنون بعد از اتمام بازی، تابلوی تبلیغاتی نشان داده می‌شود، یک تایمر شمارش معکوس را به شما نشان می دهیم تا مدت زمان باقی مانده برای دریافت پاداش بازی های کلن گیمز شما را مشخص کنیم.

بهبود ابزار جنگ

اگر یک مهاجم از تمام حملات خود در جنگ قبیله ای استفاده کرده باشد، تماس های هدف آنها اکنون به طور خودکار از نقشه جنگ قبیله (کلن وار) حذف می‌شود.

اطلاعیه های بازی

اکنون می‌توانید به طور خاص تنظیم کنید چه نوع اعلانی را می خواهید از طریق برگه تنظیمات بیشتر از فهرست تنظیمات دریافت کنید.

پیشرفت های متفرقه
 1. اعتبار مشترک بین تکرارهای به اشتراک گذاری از 30 دقیقه به 5 دقیقه کاهش یافته است.
 2. در حین نگهداری سرور، تایمرهای Power Potion به درستی مکث می‌کنند.
 3. تراز وار تغییر می کند.

اقتصاد

حلقه دیواری:
 • قیمت حلقه ارتقا دیوار از 200 جم به 100 جم در هر حلقه کاهش یافته است.
 • تعداد حلقه های مورد نیاز برای هر به روزرسانی دیوار کاهش یافته است و اکنون حداکثر 1M منابع مورد نیاز را پوشش می‌دهد.

به عنوان مثال، دیواری که به منابع 1M نیاز دارد، به 1 عدد حلقه نیاز دارد. دیواری که به منابع 2M نیاز دارد ، به 2 حلقه، منابع 3M نیاز به حلقه های 3 عدد حلقه نیاز خواهد داشت.

پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  پیشرفت سریع در بازی کلش
معامله گر (بازرگان یا تاجر):

تاجر تعداد بیشتری از حلقه های دیواری را ارائه می دهد.

ذخیره سازی منابع:
 • حداکثر ذخیره اکسیر و طلا در تاون هال 12 به ازای هر نوع منبع به 12M افزایش یافته است.
 • حداکثر اکسیر تیره در تاون هال 12 به 240K افزایش یافته است.
دیوارها:

ما می‌دانیم که به روزرسانی دیوارهای شما جنبه وقت گیر در کلش اف کلنز را دارد برای همین خرید اکانت کلش اف کلنز را پیشنهاد می‌کنیم. در نتیجه ما در حال تعادل مجدد هستیم که دیوارها چقدر برای سطح تاونهال 10 هزینه دارد.

خزانه داری:

مقدار منابعی را که کلن کستل شما می تواند در کلیه سطوح، ذخیره کند افزایش داده ایم.

پاداش ستاره:

میزان منابع اعطا شده در هر سطح لیگ برای جوایز ستاره پاداش به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

غارت جنگ:
 • میزان غارت بدست آمده از کلن وارز افزایش یافته است.
 • درصد برای برنده شدن در جنگ های قبیله ای از 600٪ به 700٪ افزایش یافته است.
 • درصد تساوی از 240٪ به 350٪ افزایش یافته است.
 • درصد ضرر و زیان از 180٪ به 300٪ افزایش یافته است.

پیشنهاد می‌کنیم اینم بخونید: مپ کلش اف کلنز تان هال 12

جادوها

رعد و برق طلسم:

میزان خسارت‌های وارد شده در هر صاعقه با مجموع 6 در هر سطح افزایش یافته است.

فریز کردن طلسم:
 • اسپل منمجد ساز یا فریز برای افزایش کارایی خود مجدداً تعادل یافته شده است.
 • فضای مورد نیاز برخی طلسم ها از 2 به 1 کاهش یافته است.
 • هزینه آموزش و زمان 50٪ کاهش یافته است.
 • هزینه اهدا 50٪ کاهش یافت.
 • مدت زمان طلسم فریز کاهش می یابد.
کلون طلسم:
 • نیاز فضای مسکن به 3 کاهش یافته است.
 • هزینه آموزش و زمان 25% کاهش یافته است.
 • هزینه کمک مالی 25% کاهش یافت.
 • فضای مسکن مضاعف 25 %رکاهش یافته است.

ساختمان‌های دفاعی

به روزرسانی تاون هال:

قبل از اینکه بتوانید به سطح تاون هال بعدی برسید، کلیه ساختمان‌های موجود قرار داده می‌شوند!

برج آرچر:
 1. میزان خسارت سطح 12 از 86 به 83 کاهش یافته است.
 2. خسارت سطح 13 از 98 به 92 کاهش یافته است.
 3. خسارت سطح 14 از 110 به 108 کاهش یافته است.
برج دوزخ:
 • آسیب های تک و چند حالته افزایش یافته است.
 • میزان خسارت سطح 4 از 54 به 58 افزایش یافته است.
 • میزان خسارت سطح 5 از 64 به 70 افزایش یافته است.
برج بمب:
 • خسارت سطح 5 از 44 به 46 افزایش یافته است.
 • میزان خسارت سطح 6 از 48 به 52 افزایش یافته است.
توپخانه عقاب:

جایزه خسارت 3 برابر Golems را حذف کرد.

نیروهای شفا دهنده:
 • بهبود سطح 4 از 71 به 65 کاهش یافته است.
 • بهبود سطح 5 از 90 به 80 کاهش یافته است.
معدن کار:
 • سرعت حرکت از 250 به 400 افزایش یافته است.
 • زمان مورد نیاز ماینر سطح / زیر آب از 1.2 ثانیه به 1.0 ثانیه کاهش یافته است.
غول:
 • سطح 7 HP از 1220 به 1280 افزایش یافته است.
 • سطح 8 HP از 1440 به 1480 افزایش یافته است.
بولر:
 • سطح 1 DPS از 65 به 60 کاهش یافته است.
 • سطح 2 DPS از 75 به 70 کاهش می یابد.
 • سطح 3 DPS از 85 به 80 کاهش یافته است.
P.E.K.K.A:
 • سطح 5 HP از 4500 به 4700 افزایش یافته است.
 • سطح 6 HP از 5100 به 5200 افزایش یافته است.
 • ما همچنین برای آموزش P.E.K.K.A هزینه های اکسیر را کاهش داده ایم تا آنها را در سطوح پایین تر مقرون به صرفه تر کنیم.
اژدها:
 1. سطح 5 HP از 2900 به 3000 افزایش یافته است.
 2. سطح 6 HP از 3200 به 3300 افزایش یافته است.
 3. ما همچنین هزینه های اکسیر را برای آموزش اژدها کاهش داده ایم تا در مقادیر پایین مقرون به صرفه تر باشیم.
جادوگر:
 • سطح 1: HP از 270 به 320 افزایش یافته است. DPS از 50 به 100 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده از 3 به 4 افزایش یافته است.
 • سطح 2: HP از 300 به 360 افزایش یافته است. DPS از 60 به 120 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده همان است.
 • سطح 3: HP از 330 به 400 افزایش یافته است. DPS از 70 به 140 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده از 5 به 4 کاهش یافته است.

پایگاه سازنده

 • 20 قطعه دیوار (4 بخش) به Builder Hall سطح 8 اضافه کرد.
 • Super P.E.K.K.A: کاهش خسارت مرگ در تمام سطوح.

منبع: clashofclans.com

4.4/5 - (5 امتیاز)
بازگشت به لیست

9 نظر در “همه چیز درباره تاون هال 12

 1. حسین گفت:

  من نمیدونم چجوری نیرو بزارم داخل ماشین محاصره راهنمایی میکنید

  1. REZA_KING گفت:

   بجای انتخاب نیرو های coc شمارو ماشین محاصره کلیک کنین. خودش انتقال میده. نیاز به کار خاصی نیست. موقع اتک زدن نیروهای coc انتخاب کنین که چجوری میخاین خالی کنین

  2. بهرام بالکانی گفت:

   وقتی که نیرو درخواست میدید و اعضای قبیله براتون پر می کنن، خود به خود پر میشه

 2. پلیر گفت:

  ممنون از توضیحات دقیقتون، کاشکی نهایت لول آپدیت هیرو ها رو توی تاون 12 هم مینویشتین

  1. بهرام بالکانی گفت:

   سلام و درود
   درج شده در مطلب

  2. حاجی گفت:

   قهرمان بزرگ به اشتباه ۳۰ درج شده ولی تا ۴۰ قابل ارتقا هست

   1. بهرام بالکانی گفت:

    اصلاح شد

 3. پلیر گفت:

  نظرم نصفه موند، نوشتین ولی الان کویین خودم 64 هست بالا نوشتین تا 60 میره فکر می کنم لازمه به روز رسانی بشه

  1. بهرام بالکانی گفت:

   بله، بروز رسانی شد.
   ممنون از اطلاع رسانی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.