مطالب آموزشی کلش

همه چیز درباره تاون هال 12

تاون 12

پس از مدت‌ها انتظار فراوان بالاخره سوپرسل (supercell.com) در اپدیت تابستانی 2018 تاون هال 12 را معرفی کرد در این اپدیت به جز تاون هال 12 چیز های دیگر و جدیدی به بازی اضافه شد، که باعث شد آریاکلش مقاله ای در این زمینه آماده کند.

سطح جدید ساختمان ها در تاون هال 12

مخزن ها

 • مخازن سکه (گلد) لول 13
 • مخازن اکسیر لول 13
 • مخزن اکسیر سیاه لول 7

ساختمان های دفاعی

 1. توپ لول 16-17
 2. آرچر تاور (برجک ارچر) لول 16-17
 3. مورتار یا خون پاره انداز لول 11-12
 4. دفاع هوایی لول 10
 5. برجک ویزارد لول 11
 6. برجک بمب لول 7
 7. کمان ایکس ( ایکس بو) لول 6
 8. تسلا لول 6
 9. برج جهنمی لول 6
 10. توپخانه عقاب (اینفرنیو ایگل) لول 3
 11. دیوار 100 عدد لول 13
 12. تله های دفاعی اضافه شده در تاون هال 12
 13. 1عدد بمب بزرگ (جانیت بمب)
 14. 2 عدد تله فنری
 15. 1عدد تله بمب هوایی
 16. 1عدد هایدن تسلا

آپدیت های مهم دیگر

کلن کستل لول 8 اضافه شدن پنج واحد فضای بیشتر برای درخواست نیرو

آزمایشگاه لول 10

کمپ های نیرو لول 10 اضافه شدن پنج واحد فضای بیشتر برای نیرو به اعضای هر واحد
این ها اتمام کار نیست اضافه شدن ساختمان جدید به نام کارگاه محاصره

شما میتوانید در تاون هال 12 به وسیله کارگاه محاصره ماشین محاصره بسازید
هزینه ساخت هر عدد ماشین محاصره با گلد (طلا) محاسبه میگردد و در اتک ها از ان ها استفاده کنید نکته در هر اتک میتوان فقط از یک ماشین محاصره استفاده کرد
سه نوع ماشین محاصره در تاون هال دوازده داریم که میتوان لول آن ها را توسط ازمایشگاه به لول بالاتر ارتقا داد
در لول 3 میتوان ان ها را مکس کرد

عملکرد ماشین محاصره

با ماشین محاصره میتوان نیروی دریافتی را تا زمانی که ماشین محاصره نابود نشده استفاده نکرد بلکه ماشین محاصره بعد از نابود شدن نیروهای دریافتی را در آنجایی که نابود شده است رها میکند که این خود یک ویژگی بسیار عالی ماشین محاصره میباشد

ماشین محاصره شماره 1

هدف این ماشین محاصره در نبرد رسیدن به تاون هال( ساختمان مرکزی) است این ماشین محاصره هر چیزی را که جلوییش باشد را شکسته وتا لحظه نابود شدن به کار خود ادامه میدهد این ماشین محاصره علاوه بر این کار میتوانید راه را برای دیگر نیرو ها باز کرده و بازیکن میتواند نیروهای مورد نظر خود برای نابودی مپ حریف را در جای خوب به کار ببرد

ماشین محاصره شماره 2

این ماشین محاصره چیزی شبیه به کشتی هوایی میباشد که همانند ماشین قبلی از طریق راه هوایی و بدون در نظر گرفتن موانع سطح راه خود به سوی تاون هال پیش میرود شما میتوانید با به کار بردن نیروی مناسب در کستل خود بعد از نابودی این ماشین محاصره نیروها را در جایی بسیار عالی به کار برده و در دل مپ حریف نفوذ کنید

ماشین محاصره شماره 3

این ماشین محاصره بر خلاف عملکرد ماشین محاصره های بالون شکل بوده و میتوان آن را در نبرد های هوایی استفاده نمودا این ماشین محاصره هوایی خرابی بسیار خوبی در مپ دشمن ایجاد کنید این ماشین هوایی یکی از بهترین گزینه ها در کنار حمله بالونی میباشد

نیروی جدید در اپدیت تاون هال 12

همه چیز درباره الکترو دراگون اژدها برقی

دراگون الکتریکی یا الکترو دراگون نیروی جدید کلش در اپدیت تاون هال دوازده با جرئت میتوان گفت این نیرو قوی ترین نیرو در بازی کلش است این نیرو عمکلری شبیه عملکر نیروی دراگون دارد ولی این نیرو بر خلاف دراگون که یک ساختمان را مورد حمله قرار میدهد میتواند با هر حمله به یک ساختمتن اسیب بسیار زیادی به ساختمان های اطراف آن نیز وارد کند و بعد از این که الکترو دراگون نابود شد مانند اسپل رعد اسیبی به ساختمان های حریف وارد کند

شما میتوانید این نیرو را در تاون هال 11و پادگان سطح سینزده بازگشایی کنید هزینه و زمان بازگشایی پادگان به سطح 13 چهار ملیون اکسیر + دوازده روز میباشد

سایر مشخصات این نیرو قوی

دراگ الکتریکی دارای چهار لول میباشد که در تاون 11 میتوان ان را سطح دو کرد در تاون 12 میتوان آن را به سطح 3 ارتقا داد و در تاون 13 میتوان ان را مکس کرد

به اعضای هر دراگ الکتریکی 30جای خالی در کمپ نیرو ها جا لازم است به زبان ساده تر هر دراگ الکتریکی 30 جای خالی خالی در کمپ لازم دارد

تاون هال دوازده از خود دفاع میکند

بله درست خواندید در اپدیت تاون هال 12 تالار شهر را میتوان تالار شهر را نیز ارتقا داد و تا سطح پنج برد به اعضای هر ارتقا تالار شهر یک ستاره دریافت میکند
و با هرک ارتقا به سطح پنج علاوه بر قوی شدن گیگا تسلای دفاع کننده موجود در تاون هال بمب قوی نیز فعال میشود که بعد از ناوبد شدن تاون هال باعث انفجار مهیب میشود و تمام نیرو های اطراف خود را نابود میکند نکته قابل توجه دفاع کننده تاون هال در صورت حمله مستقیم به تاون هال فعال خواهد شد

تاون هال 12 چه می‌کند!

تاون هال 12 به خودی خود اکنون یک ساختار دفاعی است که توانایی دفاع از خود را دارد. اگر حریف به اندازه رنگ پوست را خراش دهد ، گیگا تسلا پدیدار خواهد شد. برادر بزرگتر خانواده دفاعی تسلا، گیگا تسلا در حمله مهاجمان خود تیرهای برق را به آتش می کشد ، و در تلافی برای تخریب کام رنگ بکر خود ، آسیب های زیادی را وارد کرد.

گیگا دارای 5 سطح به روزرسانی خواهد بود. هر سطح تعداد مخالفان گیگا تسلا را می تواند افزایش دهد. هنگامی که گیگا تسلا شما به سطح 5 خود ارتقا پیدا کرد ، توانایی نهایی Giga Tesla را باز می کنید: تاون هال به یک بمب عظیم تبدیل می شود که باعث آسیب دیدگی به حریفان اطراف می شود.

ماشین آلات و کارخانجات محاصره

تقویت کننده های کلن کستل را مستقیماً در قلب پایگاه دشمن خود تحویل دهید!

Siege Machines قلعه های قبیله ای موبایل هستند که در کارگاه Siege آموزش دیده اند ، ساختمان جدیدی که در اختیار بازیکنان تاون هال 12 قرار دارد و تقویت کننده های Clan Castle شما را درگیر جنگ و محافظت می کنند. در حالی که کارگاه Siege فقط توسط دهکده های Town Hall 12 ساخته می شود ، ماشین های Siege می توانند به همسایگان قبیله قلعه Clan سطح 6 یا بالاتر اهدا شود.

خراب کننده دیوار

دیوار شکن از میان قطعات دیوار شخم می زند (آسیب x10 را وارد می کند) و در هر ساختمان دیگری در مسیر خود چکش می زند. دیوار شکن نه تنها راهی را برای محافظت از نیروهای کلن کستل در برابر حملات احتمالی فراهم می کند ، بلکه استراتژی های جدیدی را برای قصور کردن ارتش شما ایجاد می کند زیرا Wrecker راه رسیدن به پیروزی را پاک می کند!

بالن بمب انداز

بالن بمب انداز بر ساختمان های دفاعی دشمن شما حمله می کند. همانطور که به طور مستقیم برای شهربازی دشمن خط می زند ، بالن بمب انداز یک موانع مداوم بمب ها را رها می کند. بالن بمب انداز بسیار سریعتر از دیوارشکن است اما قبل از اینکه مجبور شود بار خود را کاهش دهد ، آسیب کمتری خواهد دید.
شما هنوز هم می توانید با فشار دادن بر روی نماد نیروهای قبیله و حمله به روش قدیمی – تصمیم به مستقر کردن نیروهای قبیله خود به طور معمول داشته باشید … یا … می توانید با ماشین دژکوب راه خود را به سمت شهربازی را صاف کنید!

هنگامی که ماشین محاصره خود را مستقر می کنید ، نیروهای Clan Castle شما به طور خودکار درون آنها قرار می گیرند و تا زمانی که یکی از سه چیز اتفاق بیفتد در داخل خواهند ماند: 1) آنها به تاون هال می رسند. ماشین محاصره برای استقرار دستی نیروهای خود.

سرباز جدید: الکترو اژدها!
Electro Dragon می تواند در تاون هال 11 موجود باشد ، می تواند خسارت متوسطی را وارد کند و مجازات را از بین ببرد که باعث می شود روستاهای دشمن از ترس لرزند. سلاح صاعقه رعد و برق آن هدف خود را مورد اصابت قرار داده و در طول مسیر خود ادامه خواهد داد و تا 5 هدف مختلف با زنجیر پیوند دارد. هنگامی که خسارت مهمی وارد می کند ، انرژی ذخیره شده خود را به عنوان تگرگ آخر پیچ های رعد و برق رها می کند!

سطح ساختمان های جدید TH12

ذخیره سازی

 • ذخیره سازی اکسیر سطح 13
 • ذخیره سازی طلا سطح 13
 • ذخیره سازی اکسیر سیاه سطح 7

دفاعی

 1. سطح توپ 16
 2. برج کمان سطح 16
 3. سطح ملات 11
 4. پدافند هوایی سطح 10
 5. برج جادوگر سطح 11
 6. برج بمب سطح 7
 7. X-Bow سطح 6
 8. پنهان تسلا سطح 10
 9. برج Inferno سطح 6
 10. توپخانه عقاب سطح 3
 11. سطح دیواره ها 13 (قطعه 100x)
تله ها

1 بمب غول پیکر
دام 2 بهاری
+1 به دنبال معدن هوایی
بمب هوایی +1
+1 تسلا پنهان

ارتقا های دیگر

 1. قلعه قبیله سطح 8 (افزایش مسکن 5+)
 2. سطح آزمایشگاهی 10
 3. اردوگاه ارتش سطح 10 (5 مسکن +5 افزایش یافته است)
 4. سطح سربازان جدید TH12
 5. سطح باربری 8
 6. کماندار سطح 8
 7. غول سطح 9
 8. دیوار شکن سطح 8
 9. سطح بالون 8
 10. جادوگر سطح 9
 11. اژدها سطح 7
 12. P.E.K.K.A سطح 8
 13. مینیون سطح 8
 14. Hogrider سطح 8
 15. والکیری سطح 7
 16. سطح گلم 8
 17. جادوگر سطح 4
 18. Lava Hound سطح 5
 19. بولر سطح 4
 20. بچه اژدها سطح 6
 21. مینر سطح 6
 22. هر سه قهرمان 10 سطح به روزرسانی اضافی را دریافت کرده اند (کینگ بربر و کماندار آرچر اکنون می توانند تا سطح 60 و گراند واردن به سطح 30 ارتقاء پیدا کنند).

کیفیت زندگی تغییر می کند

تغییر نام

شما قادر خواهید بود نام خود را بیش از مبلغ موجود تغییر دهید. تغییر نام اول رایگان خواهد بود ، اما هر تغییر نام باعث افزایش قیمت 500 سنگ به حداکثر 10،000 سنگ می شود. قبل از اینکه دوباره بتوانید آن را تغییر دهید ، هر تغییر نام یک دوره اقامت 1 هفته را شامل می شود.
مواقعی وجود دارد که با بازیکنی با نام نامناسب روبرو می شویم که متعلق به Clash of Clans نیست. اکنون یک ویژگی بهبود یافته وجود دارد که به شما امکان می دهد نامهای توهین آمیز یا خط مشی را مستقیماً در پروفایل بازیکن گزارش دهید.
بهبود قبیله
اگر رهبر قبیله قبیله را ترک کند ، رهبر باید قبل از اینکه بتواند قبیله را ترک کند ، رهبر جدیدی را منصوب کنید.

حالت خواب قلعه قبیله ای

فقط اهدای سرباز قبیله خود را دریافت کرده اید اما تایمر سپر شما به پایان رسیده است؟ یا شاید شما می دانید که قرار است مورد حمله قرار بگیرید اما در حال حاضر قادر به ورود به سیستم نیستید؟ قلعه قبیله شما هم اکنون می توانید بین حالت های “نگهبان” و “خواب” جابجا شوید. حالت خواب باعث می شود که نیروهای Clan Castle از دفاع از دهکده خود دفاع کنند ، و تقویت آنها را تا زمانی که نیازی به آنها داشته باشید ایمن کنید!

نقشه دهکده را کپی کنید!

یک دهکده همسر قبیله ای را که دوست دارید ببینید ببینید؟ با مراجعه به روستاهای همسایگان خود ، می توانید طرح آنها را کپی کنید. در وقت مجدد پایه خود صرفه جویی کنید! این ویژگی در Town Hall سطح 4 برای Home Village و Builder Hall 4 برای Builder Base باز می شود. شما می توانید از پایه خود کپی کنید که از سطح 1 یا 1 باشد.

پیشرفت های بازی های قبیله ای

ما برای بهره گیری از مطالب جدید Town Hall 12 ، تعدادی چالش جدید بازی Clan اضافه کرده ایم!
صفحه نتایج Clan Games اکنون بعد از اتمام بازی Clan Games ، تابلوی تبلیغاتی نشان داده می شود ، و ما یک تایمر شمارش معکوس را شامل می کنیم تا مدت زمان باقی مانده برای ادعای پاداش بازی های Clan خود را اعلام کنیم.

بهبود ابزار جنگ

اگر یک مهاجم از تمام حملات خود در جنگ قبیله ای استفاده کرده باشد ، تماس های هدف آنها اکنون به طور خودکار از نقشه Clan War حذف می شود.

اطلاعیه های بازی

اکنون می توانید به طور خاص تنظیم کنید چه نوع اعلانی را می خواهید از طریق برگه تنظیمات بیشتر از فهرست تنظیمات دریافت کنید.

پیشرفت های متفرقه

اعتبار مشترک بین تکرارهای به اشتراک گذاری از 30 دقیقه به 5 دقیقه کاهش یافته است.
در حین نگهداری سرور ، تایمرهای Power Potion به درستی مکث می کنند.
تراز وار تغییر می کند

اقتصاد

حلقه دیواری:

قیمت Wall Ring از 200 سنگهای قیمتی به 100 سنگهای قیمتی در هر حلقه کاهش یافته است.
تعداد حلقه های مورد نیاز برای هر به روزرسانی دیوار کاهش یافته است و اکنون حداکثر 1M منابع مورد نیاز را پوشش می دهد. به عنوان مثال ، دیواری که به منابع 1M نیاز دارد ، به 1x Ring نیاز دارد. دیواری که به منابع 2M نیاز دارد ، به حلقه های 2 برابر ، منابع 3M نیاز به حلقه های 3x و غیره خواهد داشت.

معامله گر:

معامله گر تعداد بیشتری از حلقه های دیواری را ارائه می دهد.

ذخیره سازی منابع:

حداکثر ذخیره اکسیر و طلا در تاون هال 12 به ازای هر نوع منبع به 12M افزایش یافته است.
حداکثر اکسیر تیره در تاون هال 12 به 240K افزایش یافته است.

دیوارها:

ما می دانیم که به روزرسانی دیوارهای شما جنبه وقت گیر در کلش اف کلنز را دارد برای همین خرید اکانت کلش اف کلنز را پیشنهاد می‌کنیم. در نتیجه ما در حال تعادل مجدد هستیم که دیوارها چقدر برای سطح تاونهال 10 هزینه دارد.

خزانه داری:

ما مبلغی را که وزارت خزانه داری شما می تواند در کلیه سطوح شهربازی ذخیره کند افزایش داده ایم.

پاداش ستاره:

میزان منابع اعطا شده در هر سطح لیگ برای جوایز ستاره پاداش به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

غارت جنگ:

میزان غارت بدست آمده از Clan Wars افزایش یافته است.

درصد برای برنده شدن در جنگ های قبیله ای از 600٪ به 700٪ افزایش یافته است

درصد درصد تساوی از 240٪ به 350٪ افزایش یافته است

درصد ضرر و زیان از 180٪ به 300٪ افزایش یافته است

جادوها

رعد و برق طلسم:

میزان خسارتهای وارد شده در هر صاعقه با مجموع 6 در هر سطح افزایش یافته است

فریز کردن طلسم:

Freeell Spell برای افزایش کارایی خود مجدداً تعادل یافته شده است

نیاز مسکن به 1 کاهش یافته است

هزینه آموزش و زمان 50٪ کاهش یافته است

هزینه اهدا 50٪ کاهش یافت

مدت زمان طلسم فریز کاهش می یابد

کلون طلسم:

نیاز فضای مسکن به 3 کاهش یافته است

هزینه آموزش و زمان 25٪ کاهش یافته است

هزینه کمک مالی 25٪ کاهش یافت

فضای مسکن مضاعف 25 درصد کاهش یافته است

دفاعی

به روزرسانی شهربازی:

قبل از اینکه بتوانید به سطح Town Town بعدی برسید ، کلیه ساختمانهای موجود قرار داده می شوند!

برج آرچر:

میزان خسارت سطح 12 از 86 به 83 کاهش یافته است

خسارت سطح 13 از 98 به 92 کاهش یافته است

خسارت سطح 14 از 110 به 108 کاهش یافته است

برج دوزخ:

آسیب های تک و چند حالته افزایش یافته است.

میزان خسارت سطح 4 از 54 به 58 افزایش یافته است

میزان خسارت سطح 5 از 64 به 70 افزایش یافته است

برج بمب:

خسارت سطح 5 از 44 به 46 افزایش یافته است

میزان خسارت سطح 6 از 48 به 52 افزایش یافته است

توپخانه عقاب:

جایزه خسارت 3 برابر Golems را حذف کرد

نیروهای
شفا دهنده:

بهبود سطح 4 از 71 به 65 کاهش یافته است

بهبود سطح 5 از 90 به 80 کاهش یافته است

معدن کار:

سرعت حرکت از 250 به 400 افزایش یافته است

زمان مورد نیاز Miner to سطح / زیر آب از 1.2 ثانیه به 1.0 ثانیه کاهش یافته است

غول:

سطح 7 HP از 1220 به 1280 افزایش یافته است

سطح 8 HP از 1440 به 1480 افزایش یافته است

بولر:

سطح 1 DPS از 65 به 60 کاهش یافته است

سطح 2 DPS از 75 به 70 کاهش می یابد

سطح 3 DPS از 85 به 80 کاهش یافته است

P.E.K.K.A:

سطح 5 HP از 4500 به 4700 افزایش یافته است

سطح 6 HP از 5100 به 5200 افزایش یافته است

ما همچنین برای آموزش P.E.K.K.A هزینه های اکسیر را کاهش داده ایم تا آنها را در سطوح پایین تر مقرون به صرفه تر کنیم

اژدها:

سطح 5 HP از 2900 به 3000 افزایش یافته است

سطح 6 HP از 3200 به 3300 افزایش یافته است

ما همچنین هزینه های اکسیر را برای آموزش اژدها کاهش داده ایم تا در مقادیر پایین مقرون به صرفه تر باشیم

جادوگر:

سطح 1: HP از 270 به 320 افزایش یافته است. DPS از 50 به 100 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده از 3 به 4 افزایش یافته است.
سطح 2: HP از 300 به 360 افزایش یافته است. DPS از 60 به 120 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده همان است.
سطح 3: HP از 330 به 400 افزایش یافته است. DPS از 70 به 140 افزایش یافته است. تعداد اسکلت های تخم ریزی شده از 5 به 4 کاهش یافته است.

پایگاه سازنده

20 قطعه دیوار (4 بخش) به Builder Hall سطح 8 اضافه کرد.

Super P.E.K.K.A: کاهش خسارت مرگ در تمام سطوح.

منبع: clashofclans.com

1 نظر در “همه چیز درباره تاون هال 12

 1. حسین گفت:

  من نمیدونم چجوری نیرو بزارم داخل ماشین محاصره راهنمایی میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *