دسته‌بندی نشده

تراوین چیست؟ تراوین اسپید چه زمانی پیدا شد؟

تراوین، نامی آشنا که درسالهای ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۳ در ایران گرد و خاک زیادی به پا کرد. این بازی پس از مدت کوتاهی توانست در صدر بازی های استراتژیک آنلاین در ایران قرار بگیرد. اما متاسفانه دیری نپایید که این بازی فیلتر شد و دیگر در ایران نمایندگی خود را از دست داد.
در حال حاضر این بازی (travian) هیچ نماینده‌ی ایرانی ندارد و بیشتر سایت ها تحت عنوان تراوین اسپید معروف هستند. در ادامه مقاله دلایلی برای ضعیف شدن، فیلتر شدن و نابودی این بازی را بیان خواهیم کرد؛ سپس به بررسی سایت‌های تراوین با سرعت بالا خواهیم پرداخت.

معرفی بازی تراوین

این بازی، متشکل از سه نژاد برتر به نام های روم، گول ها ، توتن می شدند، که هر بازیکن حق انتخاب نژاد دلخواه خود را داشت. هر یک از این نژاد ها دارای نقاط قوت و ضعفی بودند که، بازیکنان با آگاهی از این نقاط قوت و ضعف، نژاد مورد نظر خود را انتخاب می کردند.
از دیگر موارد مهم این بازی می توان به مناطق آن اشاره کرد که، به 4 جهت اصلی:

 1. شمال شرقی (NE)
 2. شمال غربی (NW)
 3. جنوب شرقی (SE)
 4. جنوب غربی (SW)

تقسیم می شدند، که بازیکنان هرمنطقه با پیوستن به اتحاد آن منطقه سعی در 100 کردن واندر داشتند.

سرور پرسرعت تراوین از کجا آمد؟

یکی از ویژگی های آن 9 ماهه بودن هر سرور بود، از سرعت پایینی برخوردار بود. این مورد باعث شد که بازیکنان توسط های سرورهای پرسرعت ترین داشته باشند، در نتیجه سرور هایی تحت عنوان X2 ،X4 ،X10، به وجود آمدکه نشان دهنده چند برابر بودن سرعت های آنها بود.
همین عامل باعث شد که، عده‌ای از برنامه نویسان خوش ذوق به این فکر بیفتند، و اقدام به راه اندازی سایتهای مشابه سایت هستی بپردازد که به سرور تراوین اسپید یا تراوین پرسرعت معروف شد.

سایت های برتر تراوین پرسرعت

در ادامه به معرفی بهترین سایت های تراوین اسپید خواهیم پرداخت که به ترتیب، این سایت ها کدامند و مزایا و معایب هر یک به چه شکلی اند. البته باید به این نکته توجه کنیم که این رتبه بندی توسط پارامتر های شخصی سایت آریاکلش اندازه گیری شده اند و ممکن است، مقداری حاوی اشتباه باشد.

3 نظر در “تراوین چیست؟ تراوین اسپید چه زمانی پیدا شد؟

 1. بهرام گفت:

  سلام
  پس ادرس سایت ها کو؟

  1. پاسخگوی یکم آریاکلش گفت:

   به زودی درج میشه، ممنون از توجه شما

 2. saman گفت:

  salam
  man mikham ye site travian khoob moarefi konam, chikar konam?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *