مطالب آموزشی کلش

معرفی پایتخت قبیله و جزئیات آپدیت بهار 2022

معرفی پایتخت قبیله

پابتخت قبیله یا کلن کپیتال چیست؟

پایتخت قبیله مرکزی است که در آن کل کلن در ساخت و ارتقاء یک پایگاه عظیم کمک می کند. هر عضو یک قبیله می‌تواند در ساختن این منطقه جدید برای تقویت دفاعی و ارتقای نیروهای خود مشارکت کند.

اما این همه ماجرا نیست! قبیله شما می‌تواند در طول یک حمله دسته جمعی آخر هفتگی تلاش کند و سایر پایتخت‌های کلنز را شکست دهد. برای ارتقاء و بهبود پایتخت خود و همچنین دریافت مدال‌های حمله که می توانید از آنها برای خرید اقلام برای دهکده خود استفاده کنید، به عنوان یک قبیله برای طلای پایتخت بجنگید. از دیگر قابلیت های این مدال‌ها می‌توان به پر کردن کلن کستل خود، بدون ارسال request یا همان درخواست نیرو خواهد بود.

چگونه به پایتخت قبیله برویم؟

قلعه قبیله برای قبیله هایی که سطح 2 یا بالاتر هستند قابل دسترسی خواهد بود. هنگامی که قبیله شما به این نیاز رسید، قبیله شما توانایی سفر به پایتخت را باز می کند. علاوه بر این، برای ورود به پایتخت، دهکده شما باید تاون هال سطح 6 یا بالاتر باشد.

فقط روی کشتی هوایی در کنار قایق بیلدر بیس کلیک کنید تا شما را در ابرها به سرزمینی دوردست جدید بفرستد تا قبیله شما به کاوش بپردازد!

قلعه قبیله و کوره

قلعه قبیله و کوره

نواحی پایتخت قبیله

پایتخت قبیله به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود. با ارتقای لیست ارتقا قله پایتخت خود – بالاترین ناحیه در پایتخت قبیله – قفل هر ناحیه باز می‌شود. در مرکز قله پایتخت، تالار پایتخت قرار دارد. این به عنوان “تالار شهر” قله پایتخت عمل می‌کند. ارتقای تالار پایتخت، حداکثر سطح سایر مناطق و ساختمان‌های شما را افزایش می‌دهد. با این حال، تالار مرکزی کلن شما تنها پس از ارتقای تعداد کافی ناحیه برای برآورده کردن شرایط لازم برای سطح تالار مرکزی کلن بعدی، می‌تواند افزایش یابد.

اگه به دنبال تزئین مپ هستید، به صفحه‌ی مپ پایتخت کلش مراجعه کنید.

در هسته هر منطقه یک سالن ناحیه قرار دارد. این معادل عملکرد یک تالار شهر در دهکده شما است. سالن‌های منطقه را می‌توان با استفاده از طلای پایتخت ارتقا داد و سطح ساختمان‌ها در یک منطقه با سطح تالار منطقه تعیین می‌شود. هرچه تالار ناحیه شما بالاتر باشد، بیشتر می‌توانید ساختمان های آن ناحیه را ارتقا دهید.

طلای پایتخت

در این به‌روزرسانی،چند منبع جدید معرفی شده که عبارتند از: طلای پایتخت و مدال‌های حمله. طلای پایتخت یک پول کاملاً جدید است که برای بازسازی خرابه‌ها و ارتقاء ساختمان‌های پابتخت قبیله خود به آن نیاز دارید. وقتی قفل یک منطقه کاملاً جدید را باز می‌کنید، به جای خرید ساختمان‌ها، دیوارها، دفاع‌ها، تله‌ها و غیره، ناحیه‌ای که اخیراً قفل‌شده‌تان را باز کرده‌اید، در ویرانه‌های باستانی پوشیده شده است.

طلای پایتخت

طلای پایتخت

خرج کردن طلای پایتخت در این خرابه ها به شما این امکان را می‌دهد که ساختمان های پایتخت و دفاع‌های خاصی بسازید. توجه کنید که ارتقای ساختمان پایتخت قبیله خود با طلای پایتخت آنی و بدون زمان ارتقا است!

پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  آموزش فروش اکانت کلش اف کلنز

چگونه طلای پایتخت به دست بیاریم؟

کوره

کوره یک ساختمان کاملاً جدید است که قفل آن در تاون هال سطح 6 باز می‌شود، شما می‌توانید کوره را در کنار کشتی هوایی ببینید که شما را به پایتخت قبیله خود می‌برد. این ساختار به شما امکان می دهد هر روز مقادیر کمی از طلای پایتخت، منبع مورد نیاز برای ارتقاء ساختمان های پایتخت قبیله خود را تولید و جمع آوری کنید.

کوره

کوره

علاوه بر این، بازیکنان سطح بالای تاون هال می‌توانند بیلدرها را به منظور مبادله منابع دهکده اصلی و بیلدر هال با طلای پایتخت اختصاص دهند، به این معنی که برای تبدیل منابع به طلای پایتخت به یک سازنده رایگان نیاز دارید. علاوه بر این، بیلدر بوست از گلد پس و همچنین معجون کارگر سرعت و زمان مورد نیاز برای ساخت طلای پایتخت در کوره را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از جم، تبدیل طلای پایتخت در حال انجام را تکمیل کنید.

حمله آخر هفته پایتخت‌ها

طلای پایتخت و مدال حمله 2 تا از جوایز ارزی جدید برای شرکت در حمله‌های قبیله پایتخت هستند.

چالش های فصل و رویدادهای ویژه

با توجه به اینکه طلای پایتخت یک منبع کاملاً جدید است، کمپانی سوپرسل این اطمینان را داد که، برای کسب طلای پایتخت از طریق چالش‌های فصلی و رویدادهای روش‌هایی وجود خواهد داشت.

ارتقاء ساختمان‌های پایتخت

وقتی از پایتخت قبیله خود بازدید می‌کنید، پیشنهادی برای خرید ساختمان‌ها، دفاع‌ها، تله‌ها و غیره وجود ندارد. بیشتر ساختمان های قابل خرید و ارتقا به عنوان خرابه های پوشیده از خزه شروع می‌شوند. همه خرابه‌ها در هر ناحیه قابل مشاهده هستند و نشان می‌دهند که چه نوع ساختمانی هنگام بازسازی خرابه‌ها باز می‌شود، چه نوع جدیدی از پادگان که قفل یک سرباز خاص را باز می‌کند یا یک دفاع پایتخت جدید که به محافظت از مناطق عظیم قبیله شما کمک می‌کند. برخی از خرابه ها حتی تزئینات متحرک را باز می کنند!

هرچه بیشتر به پایتخت قبیله خود کمک کنید، با یک سیستم جدید نوع XP به نام محبوبیت پاداش خواهید گرفت. این یک راه خوب برای پیگیری افرادی است که بیشترین کمک را به پایتخت قبیله شما داشته اند.

بازیکنان می‌توانند با هر مقدار طلای پایتخت که دارند مشارکت کنند. وقتی به مقدار مورد نیاز رسید، سازنده بزرگ فوراً ساختمان را ارتقا می‌دهد. با این حال، توجه داشته باشید که بیلدر بوستی که در گلد پس وجود دارد، قیمت طلای پایتخت را برای بازسازی خرابه‌ها و ارتقاء ساختمان‌ها در پایتخت قبیله کاهش نمی‌دهد.

مدال‌های حمله

مدال‌های حمله دومین ارز جدیدی است که در آپدیت قلعه قبیله معرفی شده است. شما می توانید این مدال ها را با شرکت در حملات پایتخت قبیله بدست آورید که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. مدال‌های حمله در پایان یک حمله دریافت می‌شوند، و مقدار مدال‌هایی که دریافت می‌کنید به تعداد ناحیه‌ای که نابود شده‌اند و همچنین اینکه پایتخت شما چقدر توانسته در برابر حملات دشمن دفاع کند، بستگی دارد.

مدال‌های حمله

مدال حمله

معامله گر

در به‌روزرسانی بهار 2022 کلش اف کلنز، سوپرسل اعلام کرد که، ما معامله‌گر و کالاهایی را که برای فروش ارائه می‌کند بهبود بخشیده‌ایم. همه بازیکنان یک قبیله، اقلام مشابهی را برای فروش در همان زمان مشاهده خواهند کرد و پیشنهادات هر سه‌شنبه تغییر می‌کنند. شما می‌توانید آیتم‌های بیشتری را با جم خریداری کنید یا می‌توانید مدال‌های حمله ذخیره‌شده خود را برای مواردی که توسط معامله‌گر پیشنهاد می‌شوند خرج کنید، چه منابع یا موارد جادویی! خرید آیتم و اسپل‌ها با استفاده از مدال، مقدار مدال‌های حمله را از مجموعه شما کم می کند.

پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  مپ بیلدر هال 8 کلش اف کلنز

کمک های مالی قبیله قلعه

آیا از انتظار برای برآورده شدن درخواست نیروی کمکی خود خسته شده اید؟ یا شاید هیچ کس در قبیله شما آن نیروی ویژه و خاص مورد نیاز شما را نداشته باشد! خوب، بالاخره راه حل شما رسید! از امروز شما می‌توانید با استفاده از مدال‌های حمله ذخیره شده خود، نیروهای کمکی کلن کستل را به خودتان اهدا کنید. این که آیا شما نیاز به یک سرباز خاص، سوپر نیرو، طلسم یا حتی ماشین محاصره دارید!

هزینه در مدال‌های حمله بر اساس سطح درخواست شده سرباز، اسپل یا ماشین محاصره متفاوت است. استفاده از مدال‌های حمله برای اهدای نیرو به خود، درخواست شما را با بالاترین سطح مجاز پر می‌کند. شما با کلیک بر روی قلعه قبیله یا همان کلن کستل می‌توانید، بخش مربوط به این پیشنهاد را مشاهده کنید.

در این مرحله ممکن است تعجب کنید …

اگر بعد از انجام حمله اخراج شوم یا کلن را ترک کنم، برای جوایز من چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر قبل از پایان حمله آخر هفته، کلن را ترک کنید، همچنان طلای پایتخت را که از حملات در طول حمله آخر هفته به دست آورده اید، دریافت می‌کنید. شما همچنین جوایزی را از قبیله قبلی خود دریافت خواهید کرد که به طور کامل مناطق یا کل پایتخت دشمن را نابود کرده است، حتی اگر زمانی که آنها به این هدف دست یافتند، آنجا نبودید.

اگر به پایتخت یک قبیله کمک کرده باشم اما بعد از آن کلن را ترک کنم، چه چیزی را از دست می‌دهم؟

منابعی که در پایتخت خرج کردید قابل پس گرفتن نیست. با این حال، شما می توانید آمار “مشارکت پایتخت” و همچنین سطح شهرت خود را حفظ کنید. شما همچنین می‌توانید طلای پایتخت و مدال‌های حمله را که به دست آورده اید نگه دارید.

پایتخت قبیله

قلعه قبیله

قلعه قبیله یا همان پایتخت قبیله

قلعه قبیله به قبیله ها اجازه می دهد تا با هم بسازند و بجنگند.

منطقه ها

اینها نواحی پایتخت قبیله هستند. هر یک با دفاع های مختلف مستحکم شده اند و هر ناحیه دارای یک سالن ناحیه است.

تالار منطقه‌ها مانند تالار شهر کار می‌کند و سطوح ارتقای جدیدی را به ساختمان‌ها، تله‌ها و سربازان در آن منطقه باز می‌کند. شما آنها را با استفاده از طلای قبیله خود ارتقا می‌دهید.

در بالای کوه، قله پایتخت قرار دارد. پایتخت قبیله به محض ورود به پایتخت قبیله در دسترس است. هر پایتخت دارای سالن ناحیه خود است که می تواند برای باز کردن قفل ساختمان ها و مناطق جدید ارتقا یابد. رهبران و قائم مقام‌ها می‌توانند آن را با جابجایی ساختمان ها شخصی سازی کنند.

ویرانه‌ها

چگونه از طلای پایتخت استفاده می کنید؟ هر خرابه روی نقشه مجموعه ای از ساختمان ها، تله ها و دیوارها را باز می کند.

ruins یا خرابه های کلش اف کلنز

ruins یا خرابه های کلش اف کلنز

تعمیر ویرانه ها و ارتقاء ساختمان ها برای طلای پایتخت هزینه دارد. فقط روی ساختمان ضربه بزنید تا طلای پایتخت را به آن خرابه یا ساختمان اهدا کنید. آیا هر کسی در قبیله می تواند برای هر ارتقاء کمک مالی کند؟ بله، همه چیز در مورد ساختن با هم است.

پیشنهاد می‌کنم اینم بخونید:  مپ کلش اف کلنز تان هال 13

آزمایشگاه ها

هیچ آزمایشگاهی در پایتخت قبیله وجود ندارد. قفل سربازان و اسپل ها با تعمیر خرابه‌های خاص خود باز می‌شوند.

تالار پایتخت حداکثر سطح هر تالار منطقه را کنترل می کند. هر تالار منطقه حداکثر سطح ساختمان ها را در منطقه خود کنترل می کند. ارتقاء به اندازه کافی در یک منطقه به شما امکان می دهد کپیتال هال خود را ارتقا دهید.

حمله به پایتخت قبیله

حمله به پایتخت قبیله می‌تواند گسترده باشد و ممکن است بیش از یک حمله به یک منطقه 3 ستاره طول بکشد. علاوه بر ساختن با هم، بازیکنان در قلعه قبیله باید با هم مبارزه کنند.

آسیب به ساختمان ها و دفاعیات دائمی است. این بدان معنی است که آسیب بین هر حمله ذخیره می شود.

طلسم‌ها

طلسم‌ها در قلعه قبیله بیشتر دوام می آورند. آنها حتی در بین حملات در میدان نبرد باقی خواهند ماند. این بدان معنی است که شما می توانید حملات هم قبیله خود را تنظیم کنید.

منطقه حمله

همچنین، با هر حمله ای که قسمت بیشتری از ناحیه دشمن را از بین می برد، منطقه استقرار گسترش می یابد.

ارتش پایتخت

هر یک از اعضای قبیله بر اساس ساختمان هایی که قبیله باز کرده و سطح آن را ارتقا داده است، به سربازان و جادوها دسترسی دارد. این بدان معناست که همه، از بازیکنان حداکثر تا اعضای کاملاً جدید، می توانند با همان نیروها و جادوها حمله کنند.

بازیکنان همچنین می توانند ارتش پایتخت خود را بدون زمان و هزینه آموزشی انتخاب کنند.

حملات قلعه قبیله

حملات قلعه قبیله هر آخر هفته اتفاق می‌افتد.

هر یک از اعضای قبیله تعدادی حمله برای استفاده در آخر هفته دریافت می‌کنند. با این حال، آنها می‌توانند در اولین باری که 3 ستاره در یک منطقه دریافت می‌کنند، یک حمله جایزه دریافت کنند.

هدف نهایی حملات از بین بردن ساختمان قبیله است. هنگامی که پایتخت 3 ستاره شد، حمله کنندگان برنده می‌شوند.

هنگامی که یک قبیله حمله را کامل می‌کند، به طور خودکار در مسابقه بعدی برای مسابقه بعدی قرار می‌گیرد. حملات فقط زمانی متوقف می‌شوند که آخر هفته متوقف شود.

اولین حمله پایتخت اندکی پس از انتشار آپدیت در دسترس خواهد بود.

طلای پایتخت و مدال های حمله

بازیکنان می‌توانند طلا را از ساختمان‌ها در طول حملات غارت کنند. در پایان حملات هفتگی، اعضای قبیله پول جدیدی به نام مدال حمله کسب خواهند کرد.

آنها به ازای هر حمله موفقیت آمیز و همچنین به خاطر اینکه پایتخت شما در برابر حملات دشمن چقدر خوب دفاع می‌کند، پاداش دریافت می‌کنند.

از مدال حمله می‌توان برای پر کردن نیروهای قلعه قبیله خود استفاده کرد، به این معنی که دیگر لازم نیست منتظر پر کردن درخواست نیروی کمکی باشید. فروشگاه تاجر مدال‌های حملات را برای فروش اسپل و کتاب جادویی می‌پذیرد.

سیستم مبارزه یابی

ساختار پیدا کردن رقیب برای حملات قبیله بر اساس پیشرفت قلعه قبیله شما است.

منبع 1: houseofclashers.com

منبع 2: clashofclans.com

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

10 نظر در “معرفی پایتخت قبیله و جزئیات آپدیت بهار 2022

 1. امیر گفت:

  سلام .کشتی هوایی من از کار افتاده و میگه باید پایتخت قبیله ب سطح دو ارتقاع پبدا کنه.چیکار باید بکنم؟؟

  1. بهرام بالکانی گفت:

   کامل متوجه نشدم، اما احتمالا خواستید برای حمله اقدام کنید که اون هم توی پایتخت سطح پایین امکانش نیست، به کلن قوی تری تشریف ببرید.

 2. محمدرضا گفت:

  سلام. من بعد دو سه سال برگشتم کلش اون موقع خب این اپدیت نبود حالا که اومدم هنوز درست متوجه نشدم چطور باید بازی کرد تو این قسمت یعنی به طور کلی هنوز کمی واسم نامفهوم

  1. بهرام بالکانی گفت:

   1. اپدیت پایتخت قبیله فقط موقعی که داخل کلن باشید در دسترس خواهد بود.
   2. مورد بعدی هم اینکه هر اخر هفته یه نوع وار داره که باید بین کلن های مختلف رقابت کنید، اگه قبیله شما، سطح قلعه قبیله اصلیش کمتر از 2 باشه، نمیتونید وارد نبرد اخر هفته بشید
   3. اگه بالاتر بود که نبرد قلعه قبیله وقتی ازاد بشه، لیدر یا کولیدر میاد اون رو استارت میکنه و شما میتونید بجنگید
   4. اگه وارد نبرد بشید بهتون سکه میده که اون سکه هم فقط برای ارتقا ساختمان پایتخت قبیله و دهکده هایی که ازاد کردید میتونید استفاده کنید
   5. بجز سکه بهتون مدال هم میده که با مدال میتونید برای خودتون داخل کلن کستل نیرو بخرید یا باهاش اسپل و کتاب و انگشتر دیوار و … تهیه کنید.
   امیدوارم مفید بوده باشه

 3. مرسانا گفت:

  سلام من نمیتونم داخل یورش پایتخت قبیله شرکت کنم همش میگه ارتش خود را کامل کنید. کامل هست ولی بازم اوکی نمیشه

  1. بهرام بالکانی گفت:

   بررسی کنید اگه نیروهاتون تکمیل، حتما اسپل تون (طلسم‌ها) رو تکمیل نکردید!
   این مشکل بعد از این که بخش ظرفیت اسپل کلن 3 تا میشه، پیش میاد.

 4. شاهین گفت:

  با سلام و خسته نباشید، عذر میخوام سطح نیروهایی که مربوط به پایتخت قبیله هست، که باهاشون حمله آخر هفته انجام میشه واسه همه اعضا یکسان هست، یا سطح نیروهای هر عضو کلن فرق میکنه؟؟

  1. بهرام بالکانی گفت:

   سلام برای همه اعضای یک قبیله به یک سطح یکسان هستش

 5. شاهین گفت:

  اگر نیروی هر عضو کلن سطحش متفاوت با عضو دیگه هست، چطور میشه سطح نیروها رو افزایش و ارتقا داد، ممنون از شما

  1. بهرام بالکانی گفت:

   اگه منظورتون از سطح نیرو؛ سطح در دهکده اصلی هستش که ربطی به پایتخت نداره.
   اما اگه منظورتون این باشه که هر کسی سطح نیروی اعضای قبیله در در مپ پایتخت یکسان نیست، این موضوع اشتباهه
   سطح نیروها در پایتخت قبیله برای همه اعضا از کلن گرفته میشه و سطح نیرو برای همه یکسانه حتی اگه اینکه یه عده بیشتر دونات کرده باشن به کلن یا حتی کم
   فرقی نمی کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *